/Anna/
Nem tudtam,hogy hol járhatunk és hogy mennyi ideje repülünk, de egy
dolog az biztos volt.Zsibbad a karom.Alapvetően se szeretem a
sárkányokat, nem még, hogy órákon át cipeljenek valahova, úgy hogy a
karomnál megragad és az egész testem lóg a semmibe.Esküszöm, hogy
mindjárt összeszakad a tüdőm...Fájdalmasan felpillantottam arra a
fenevadra, aki jelen pillanatban olyan bájos módon cipel, majd amint a
felismerés átfutott rajtam, szinte pánikba estem.Én is ügyes vagyok, ha
pont az egyik legveszélyesebb sárkányfajt tudtam kifogni.Alaposan végig
néztem rajta, mancsai görcsösen ragadták a karomat és hófehér pikkelyei
néhol sérültek voltak, de ennek ellenére is tiszták.Az alkata szinte
hibátlan volt, erős mellkasával és hatalmas szárnyaival, valamint a
faroklapátja is sértetlen állapotban volt.Nyaka rövid volt, de ez éppen
hozzá illett, ahogy a fejét néztem megbizonyosodtam arról is, hogy
rendkívül jó a hallása.Egyszer sem nézett rám, így nem tudtam, hogy mire
kell számítanom a továbbiakban, de minden esetre a legrosszabb dolgokra
próbáltam felkészíteni magamat, hogyha esetleg ma még lerakna
valahova.A sok gondolatomból végül a nap első sugarai zökkentettek ki,
ahogy a tenger vizében megtörni látszottak és ahogy az előttünk lévő
szárazföldre, mintha épp felkúszni készülne, úgy lepte el azt az
aprócska kis szigetet.Egy mély sóhaj szakadt fel belőlem, s egy kisebb
morgást hallottam, de nem azt a mérgeset, hanem egy inkább barátságosnak
tűnőt, mire arcomon egy fintor futott végig, majd rángatni kezdtem a
karomat, hátha inkább ledob a vízbe, de ehelyett hátsó lábaival kicsit
meglökött és nyugodtan repült tovább, egyenesen a kis szigethez.Mikor
közel kerültünk hozzá, alacsonyabbra szállt és mellső lábait meglengetve
lehajított a földre és ő maga is leszállt, majd hátat fordított és a
felkelő nap irányába fordulva, leült a sziget szélére.Amint felálltam,
előrántottam a kis késeket, amiket titokban mindig magamnál hordtam és
szép lassan a sárkány mögé sétáltam.A kezemet épphogy meglendítettem, a
farok lapátja arcon csapott és kiröhögött.Egy
sárkány...kiröhögött.Remek.Nem tudom, hogy mire vártam abban a
pillanatban, de csak bámultam a sárkányt és a fegyvereket leejtettem a
földre.Valami nem hagyott nyugodni abban a pillanatban és éreztem, ahogy
valami igencsak gyökeres fordulatot vesz, de nem tudtam megmagyarázni,
hogy hova is tartozhat ez a rész.Lassan megindultam, mire ő hátrakapta a
fejét és ahogy a szemeibe néztem, szinte megszűnt körülöttem az egész
világ.A narancssárga szemei mintha a lelkemet tükrözték volna, szinte
teljesen elvesztem bennük, ahogy a felkelő nap színével próbálnak
megegyezni.Boldogságot, melegséget, határozottságot és kitartás láttam a
gyönyörű íriszeiben és belülről mardosott annak a vágya, hogy
közelebbről is megnézhessem, de valami még is vissza tartott
tőle.Pontosan tudtam, hogy mivel állok szemben és bár szelídnek
látszott, az én ereimben ott csordogált a sárkányölők vére és ez ellen
nem tudtam mit tenni, hiszen mindig is arra tanítottak, hogyha egy
sárkányt látok akkor annak el kell vennem az életét és a legtöbb esetben
pontosan ezt tettem, mivel nem hagyhattam, hogy kedvükre rombolják le a
falumat amiben az egész életemet töltöm.Lehetetlen volt számomra
életben hagyni és el is engedni a sárkányt, mert abban a pillanatban egy
kicsit úgy éreztem, mintha szükségem lenne rá.Tettem felé pár lépést,
majd arra eszméltem fel, hogy közvetlen mellette állok és vissza térve a
normális gondolkodásomhoz egy fintor futott végig az arcomon, ahogy
megéreztem az égető tekintetét magamon, majd hátat fordítottam neki és
valami menekülési útvonal után nézelődtem, míg a tisztes távolságból
követni kezdett.Párszor hátra néztem, de akkor is csak ugrált a nagy
fűben, miközben egy pillangót próbált elkapni vagy éppenséggel egy
rettenetes rémet próbált játékra hívni, de azokat is csak addig, amíg
látótávolságon belül voltam.
/Shane/
Csak néztünk magunk elé és folyamatosan figyeltük az előttünk álló
lovast, aki épp most nyitotta ki az utolsó ketrecet, ezzel kiengedve
Gint, majd egy újabb sárkány jelent meg hófehér pikkellyel, a fülén és a
hátán zsemle színű folttal, míg szemei sötétbarnaként meredtek
ránk.Védelmezően körbefonta gazdáját és hangos morgásba kezdett, majd
egy apró jelzésre fenyegetően megindult felénk, miközben szájában
összegyűjtötte a meggyújtani kívánt gázt, de ekkor Evil hangja
beterítette szinte az egész teret és felbőszülve indult meg az
ismeretlen sárkánynak, akinek a gazdája egy pillanatra meglepődött, s
gondolatait rendezve vissza utasította maga mellé az éjfúriát, mire
hasonlóképpen cselekedtem.Evil dühösen pillantott rám amiért nem
hagytam, hogy megtámadja a fajtársát, de nem vettem figyelembe és
folytattam az előttem álló lovas tanulmányozását.Egy sisak ami eltakarta
ez egész arcát, egy fekete köpeny, és valami új anyagból készült nadrág
és felső volt rajta.Messziről nem tudtam megmondani, hogy mi lehetett
az, de kinézetre hasonló anyagból készülhetett, mint Kira felsője.A
kezét szép lassan kezdte felemelni, mire felvettünk egy védekező állást,
majd csak annyi történt, hogy fütyült egyet és a többiek sárkányai
egyből visszarepültek hozzánk.Gin még mindig a ketrecek körül lófrált és
még a füttyszó se hatott neki, majd egy hal segítségével magunkhoz
tudtuk csalogatni.Még mindig azon gondolkoztam, hogy ki lehet a maszk
mögött, ugyanakkor megfordult bennem az is, hogy kihasználhatnám Anna
megkeresésének az érdekében, hátha el tud vezetni minket hozzá.
-Tudsz nekünk segíteni?Egy barátunkat elrabolta egy éjfúria, ami
hófehér volt a mancsa alapján, pont úgy mint a tiéd.Nem tudod, hogy hova
vihette?-kezdtem bele a társalgásba, míg a többiek nagyban felrakták a
nyergeket és megetették a sárkányokat és elrakták egy biztonságos helyre
a térképet, ami jelen pillanatban az egyetlen reményünk.
-Azt hiszed, hogy én voltam?-kérdezte, de a sisak eltorzította a
hangját, így nem tudtam meg róla azt sem, hogy lány-e vagy fiú és a
köpeny takarásának köszönhetően még csak második lehetőségem se volt
megtudni.-Ha elvitte, akkor már nem fogjátok látni...-közölte, mire
szinte mindannyian megfagytunk és döbbenten néztünk rá-A sárkány
kiválasztotta őt.Csak úgy tud vissza jönni, hogyha a bizalmasa lesz és
elfogadja, hogy ő a lovas.Ha nem így lesz...akkor gondolom tudod, hogy
mi lesz.
-Rendben tegyük fel, hogy nem te voltál.Attól még segítesz
megkeresni?-egy ideig csak állt egy helyben, majd bólintott és közelebb
jött, hogy jobban megnézhesse a sárkányomat.Kezeivel furcsa mozdulatokat
tett a fejénél, ami valamiért tetszett Evilnek és mosolyogva követte a
mozgást, mígnem a fejét nekidörgölte az kezének és elé vetette magát,
hogy a hasánál is meg tudja simogatni.A lovas ujjaival kicsit
megmozgatta az állkapcsán lévő kis pikkelyeket, majd felállt és a
sajátjához ment és nyeregbe szállt.
-16 éves.-közölte, mire mindannyian meglepetten néztünk
össze.Megállapította pár pikkelyből, hogy hány éves a sárkányom?Na jó,
nekem kezd egy kicsit furcsa lenni ez a lovas, egyáltalán miért jött el a
mi szigetünkre?Vagy lehet, hogy ő is a falunkból van, csak nem tudunk
róla?-Na nyeregbe!Ha itt állunk, akkor sosem találjuk meg a kis csajt.
Volt benne valami igazság, de engem akkor is nagyon idegesített, hogy
ennyi mindent tud a sárkányokról és csak pár pillanatba telik neki,
mire egy sárkánnyal megkedvelteti magát, míg én legalább két hétig
próbáltam elnyerni a bizalmát.Mondjuk mivel szelíd, ezért lehet előbb
hozzászokik az emberekhez.Miután felszálltunk még vártunk egy kicsit,
mert Gin nem akarta, hogy Ken nyeregbe üljön és mire sikerült neki
összehoznia elvesztegettünk egy jó tíz percet.Evil kicsit megrázta a
fejét menet közben, mire egyből ráfigyeltem és láttam, ahogy pupillája
egy pillanatra teljesen összeszűkült, majd ugyan úgy kiengedett és a
hátán lévő pikkelyek is megborzongtak ami eddig még sosem fordult elő.A
lovas és sárkánya közelebb repült hozzánk, majd hirtelen fejjel lefelé
kezdtek el repülni, s a sisakos egyik kezével megnyomott egy pontot Evil
nyakán, amitől újra megborzongott, de most a pikkelyei
szétnyíltak.Meglepetten néztem rá, de ő csak felmutatta hüvelykujját és
újra távolabb repült tőlünk.Északra indultunk, mivel nem akartunk
elrepülni a szigetünk felett, na meg a térképen arra volt a legközelebbi
sziget, amit ugyan már átnéztem, de egy kis reményt még is láttam
benne, hátha lesz valami.És mint minden más ez is csalódást okozott.
/Kira/
Tudom, hogy a bátyámnak nagyon sokat jelentett Anna és a köztük lévő
barátság, ezért is gondoltam úgy most az egyszer, hogy segítek neki
valamiben, hiszen ha nem tenném akkor minden nap azzal kéne
szembesülnöm, hogy búsan megy mindenhova és szép lassan elkezdi magát
okolni, ami mondjuk egy kicsit jogos, mivel ő torpant meg, amikor az a
sárkány megtámadta, de mégsem mondhatom meg neki és nem is igazán
okolhatom.Szerintem egy pillanatra én is megtorpantam volna, de ez az
egy pillanat is elég ahhoz, hogy valakit elveszítsünk.Az életünk nagyon
törékeny és csak egy van belőle...Pedig mennyivel könnyebb lenne, ha
mindenki kaphatna egy második esélyt is.Ez az egyetlen dolog amiben
talán nem kaphatjuk meg.Nem mondanám, hogy a legjobb testvérek vagyunk,
de most nagyon bánt az a lelkiismeretes tekintete, hogy már most saját
magát okolja a történtekért, s még sem tudunk mit tenni ellene.Próbáltuk
út közben felvidítani, de hiába minden próbálkozás, hiszen felvette a
semmivel nem törődöm, komoly arckifejezését és ezzel jelezte, hogy addig
fogja ezt csinálni, amíg meg nem találjuk.Sorra jártuk át a szigeteket,
de nem volt sehol és Shane egyre idegesebb lett.Többször is összenéztem
Kennel és Beatrixszel, de nekik sem volt ötletük, hogy mivel dobhatnánk
fel a hangulatot, így hát szótlanul repültünk tovább, csupán én
szólaltam meg párszor, de azt is csak azért, mert nálam volt a térkép és
nekem kellett navigálnom a többieket.
-A következő
sziget úgy két mérföldre van tőlünk, észak nyugati irányba.-vázoltam fel
nekik az úti célt mire a maszkos lovas abba az irányba fordult és a
sárkányaink követték őket.Horizon is követte őket és egy kicsit oldalra
repült, majd fejét folyamatosan rázogatni kezdte és bal oldalra kezdett
el húzni, míg próbált ledobni magáról-Héj Horizon!Fejezd be, mi bajod
van?!
A lovas odarepült hozzánk, majd mondta, hogy
kapaszkodjak erősen és sárkányával nekünk jöttek, ezzel jó pár méterrel
arrébb tolva minket, s sárkányom befejezte a rázkódását és
bocsánatkérően pillantott rám.Értetlenül néztem magam elé, majd a
tekintetem a lovas és Horizon között cikázott, hátha kapok valami
magyarázatot.Fogalmam sincs, hogy mi volt ez, mert még sosem csinált
ilyet szóval elég rémisztő volt ez a helyzet.A kérdésemre nem kaptam
pillantást, tehát későbbre hagytam a megbeszélését és addig sem zavartam
a többieket az aggodalmammal.Lehet az volt a baja, hogy sokkal inkább
oldalt repültünk a többiektől és kiszakadt a megszokott
környezetéből.Igen biztos, hogy ez lehetett.Gyorsan végig néztem a
többieken, akik mintha nem is vették volna észre, hogy mi történt, előre
nézve repültek tovább és folyamatosan a tájat bámulták, miközben
szemeik már majdnem lecsukódtak.Ken ásított egy nagyot, majd hátra dőlt
és elfeküdt a sárkányán, mire Gin arcán egy gúnyos mosoly húzódott végig
és elkezdte magát dobálgatni a levegőben, meg össze vissza forogni csak
azért, hogy lovasa egy kicsit se tudjon pihenni.Ahhoz képest, hogy Ken
egy jó vágású fiú volt a maga barna hajával, kissé narancssárgás
szemeivel néha úgy éreztem, hogy ez a külső egy igen bolondos belsőt
takar, ami valljuk a sárkánya terén nagyon szerencsétlen.Úgy értem,
sikerült megszelídítenie egy ilyen veszélyes sárkányt, de ha arról van
szó, hogy jól ki kell jönniük egymással, akkor szinte reménytelen náluk
az eset.Félre értés ne essék.Gin mindig megmenti, ha bajban van, de azt
is az utolsó pillanatra hagyja, így csapattársam elég sok sérülést
szokott szerezni, de mintha meg se érezné csak megy tovább röhögve.Azt
hiszem ez az egyik oka, amiért még idiótának gondolom.Most is a sárkánya
rázogatja le magáról ő meg a nyeregbe kapaszkodva lógott lefelé és
hangosan ordibált Ginnek, aki igen jót szórakozott rajta.Bevallom
tényleg vicces volt ezt nézni, de az ég szerelmére egyszer kéne
megnevelnie a sárkányát vagy valami komolyságot belevinni.Közelebb
tereltem Horizont és mutattam Ginnek, hogy forduljon meg, amit egy unott
nézéssel jutalmazott, de végül megtette.Ken felhúzta magát a sárkányra
és a fáradtságtól lihegve, de vetett felém egy mosolyt, majd semleges
arckifejezéssel vissza repültünk a helyünkre és újra a kezembe vettem a
térképet.Ez fura...
-Srácok...a szigetnek már itt kéne
lennie.-mondtam miközben mindannyian megálltunk és értetlenül néztünk
körbe, mígnem Evil egy morgással jelezte, hogy valami nincs rendben,
mire a többi sárkány is figyelni kezdett és morogva vizslatták körbe a
helyet.A szemem hirtelen megakadt a vízen és a benne rejlő nagy fehér
folton, ami egyre jobban közeledni látszott a felszínhez és egy hatalmas
fehér sárkány bukkant ki a víz alól, fülsüketítő hangjával, amely egy
sikoltásra emlékeztetett.Sosem láttam még ilyet...Hasonlított egy
suttogó halálra, csak sokkal nagyobb volt és a feje is inkább hosszúkás
volt, legalább kétszer annyi foggal és tüskével.A sárkány őrjöngve
nézett végig rajtunk, majd egy üvöltés kíséretében újra a vízbe vetette
magát és eltűnt.A srácokkal összenéztünk és figyelni kezdtük a
sárkányainkat, hogy milyen reakciót vált ki belőlük a fenevad hirtelen
eltűnése, de ők csak nyugodtan nézelődtek körbe, mígnem valami zajra
lettek figyelmesek, de ez most a másik irányból jött.Előkaptam a
térképet és gyorsan ellenőriztem, hogy mi lehet arra és a papír alapján
ott van a legközelebbi sziget.
/Beatrix/
Mind
a zaj irányába fordultunk, majd megvárva kis jelzést amit Shane adott
le, megindultunk a sziget irányába, hogy megtudhassuk mi van ott.Ahogy
egyre jobban közeledtünk, az égő házak és az egymással harcoló vikingek
tártak a szemünk elé, ami nem csak engem lepett meg, hanem a csapat
összes tagját.Egy összenézéssel megbeszéltük a kis tervünket és indulni
készültünk, de a furcsa lovas aki idő közben csatlakozott hozzánk, nem
csinált semmit, csak érdeklődve figyelte a szigetet.Meg akartam
kérdezni, hogy jön-e velünk, de elvetettem magamban az ötletet, hiszen
magunk is meg tudjuk oldani és egyébként is lehet, hogy nem az a békét
tűrő fajta, mint mi vagy a szigetünket alapba véve.Mert ha sárkányok
jönnek a szigetünkre akkor ott aztán nincs béke...azt hiszem mi még az
ádázoknál is ádázabbak vagyunk.Kicsit előrébb döntöttem Jeromot, hogy
meginduljon amit szerencsére meg is értett, majd zuhanó repülésben
indultunk meg a falu felé, ahol éppen két vikinget akartunk szétszedni,
de ekkor valaki oldalról hálót eresztett ránk, amibe belegabalyodtunk és
a földre zuhantunk.Próbáltam gyorsan lerángatni magunkról, mielőtt még
valaki megtalál minket, de Jerome szerencsére gyorsan észbe kapott és
szétégette a hálót.Próbáltam gyorsan felszállni a sárkányomra, de valaki
megragadta kezemet és elrántott tőle, majd az illető mellkasának
ütköztem.Először kicsit meglepődtem, de gyorsan eltávolodtam a felső
testétől annyira, amennyire csak lehet és értetlenül néztem rá, majd a
sárkányom irányába fordultam, aki hangos morgással nézte a férfit, aki
egy szekercét tart Jerome felé.Amikor észrevette, hogy távolodom tőle,
visszarántott magához és szorosabban tartott és szeme sarkából rám
nézett.
-Ne aggódj, majd én megmentelek a
sárkánytól.-mondta és szemeiben ott volt az eltökéltség, ami egy fintort
váltott ki belőlem, na meg egy unott arckifejezést.Hosszú, talán úgy
vállig érhető szőke haja össze volt fogva, zöld szemeiben pedig látni
lehetett az égő házak lángcsóváit.Mellkasa edzett volt, ahogy a karjai
is és úgy szinte az egész ember.Talán pár évvel lehet idősebb mint én,
de az biztos, hogy a húszas éveiben jár.Ahogy néztem az arcát, felhúztam
az egyik szemöldökömet és kimásztam a szorításából, majd sárkányomra
néztem és egy mozdulattal leültettem a földre, így immáron már nyugodtan
nézett ránk.
-Jó sárkány.-dicsértem meg és a férfi felé
fordultam, miközben kisöpörtem az arcomból az egyetlen vörös színű
tincsemet és a fekete hajzuhataghoz igazítottam.-A helyedben én magamat
menteném meg.Földre!-adtam ki neki az utasítást, mire gyorsan leguggolt,
én pedig előrántottam két kardomat és megállítottam a viking fickó
fejszéjét, ami még előbb az ismeretlen próbálta ketté vágni.Egy kisebb
erőfeszítés kíséretében visszalöktem a kezeit és kardjaimat oldalra
engedve hasba rúgtam, majd a többit a sárkányomra bíztam.Persze csak
annyit csinált, hogy nem hagyta elmenekülni a férfit és végig félelemben
tartotta, míg szőke barátunk sikeresen felállt.-Miért harcoltok egymás
ellen?
-A szigetünk teljesen megsemmisült...Bosszút
állunk, amiért ezt tették velünk!Egy igazi fenevadat eresztettek
ránk!-mondta a lefegyverzett támadó, mire érdeklődve pillantottam a
szőkeségre, de ő csak megrázta a fejét és kezeit összefonta maga előtt.
-Nem
mi voltunk...Nemrégiben megjelent egy hatalmas sziklaevő, fehér sárkány
és minden szigetet elpusztít.Az egyetlen gyengéje a napfény.Nagyon
utálja, ezért ha megérzi a testének bármely pontján, akkor felszívódik.A
szigetünk lakói rájöttek és elüldözték innen a fenevadat, de sosem
tereltük hozzátok.Az a sárkány keres valamit és addig nem nyugszik, amíg
meg nem találja.Legalábbis én így gondolom.-fejezte be a történetet,
majd Jeromra pillantott, én pedig automatikusan a sárkányom védelmébe
álltam.-Hogy tudsz annak a bestiának parancsolni?
-Kölcsönös
bizalom.Ez a sárkány a barátom, nem pedig a szolgám, amit minden ember
el akar érni.Bár egy olyan vikingnek mint te, bizonyára fölösleges az
ilyen dolgot ecsetelni.-mondtam neki monoton hangon, de ő közelebb
lépett és mivel egy fejjel kisebb voltam nála, felém tornyosult és
szinte már az arcomba mászott.-Jerome.-szólaltam meg, mire egy morgást
hallott és szemei a kétszeresére nyíltak szét a meglepetéstől, majd tett
pár lépést hátra és megadóan feltartotta a kezét.
-Bocsánat,
ha megijesztettem kegyedet. V. Vérontó Viktor vagyok.-hajolt meg
előttem, mire összehúztam a szemeimet és a sárkányomhoz lépkedtem, majd
felszálltam rá és indulni készültem.
-Inkább egy idióta
vagy...-repültünk fel, majd még utoljára felé fordultam.-Beatrix.-előre
fordultam és Jerome egyből megindult a falu felé, ahol a dühös vikingek
jelen pillanatban csak álltak és ordibáltak a másikkal, míg Shane a két
törzsfővel beszélgetett.
-Ugye még lesz alkalmam
találkozni kegyeddel, Beatrix?-kiáltott utánam, mire szemet forgattam és
leszálltam az egyik ház tetejére, ami a súlyunk alatt egy kicsit
megroskadt, de még biztonságos volt.Leugrottam a háztetőről és a többiek
mellé sétáltam és amikor két viking a verekedés szélén állt, akkor
odamentünk és szétválasztottuk őket, de ha ez sem sikerült, akkor
sárkányainkat használtuk fel az emberek lecsitítására.A tekintetemmel az
ismeretlen lovasunkat kerestem, de sehol sem találtam.Talán direkt ide
akart hozni minket és lelépni?De mi értelme lett volna neki, amikor
nincs itt semmi?Na meg van nálunk egy térkép szóval nélküle is tudjuk,
hogy merre kell menni akkor meg miért?Ennek az egésznek nincs semmi
értelme, egyáltalán miért avatkozunk bele két falu dolgába?Semmi közünk
hozzájuk...
-Héj ti ketten!-hallottam meg a lovas hangját
és gyorsan felé fordítottam, majd láttam ahogy a törzsfőkhöz
lép-Először is.Az a sárkány pusztította el a szigetet, de nem azért,
mert ennek a szigetnek a lakosai küldték oda, hanem mert keres
valamit.Nem támadott rá senkire se, csak a szigetet rombolta le, nem
igaz?-a szigetek törzsfői bólintottak-Remek, akkor ezzel az egész
megoldva.Ha legközelebb problémájuk van, akkor azt beszéljék meg és ne
egyből harcoljanak.
-Lány létedre elég keményen bánsz a
szavakkal-jelent meg a szőke pasas, aki meg akart menteni a saját
sárkányomtól, majd gúnyosan mosolygott a maszkosra.A lovas látszólag
idegesen fordult felé, mire Viktor egy kicsit felröhögött, majd szemei
megakadtak rajtam-Beatrix!
-Atyám valaki öljön
meg...-sóhajtottam, majd kelletlenül mosolyogni kezdtem és intettem
neki, mire egy hatalmas mosoly keletkezett az arcán.Te jó ég, ezt
nehezen fogom lekoptatni magamról...
-Ohh, szóval amíg mi
szétszedtük a lakosokat valaki bepalizott?-húzogatta a szemöldökét Ken
és egy kaján mosoly terült el az arcán.-Aztán szólj, ha le akarod rázni.
-Akkor
vedd úgy, hogy szóltam mert megindult felénk.-sziszegtem miközben
fenntartottam a mosolygást, majd amikor Viktor már tényleg közel volt
hozzánk, Ken megfogta a kezemet és magához rántott, s egyik kezét
átrakta a vállamon, ezzel félig átölelve, majd szikrázó tekintettel
nézett a szőkeségre.Amint ezt meglátta a pasas, mélyen Ken szemeibe
nézett és esküdni mernék, hogy láttam a kettejük közötti szikrákat,
ahogy próbálják elnyomni a másikat.Most az egyszer tényleg nagyon, de
nagyon örülök annak, hogy vannak fiúk is a csapatban, máskülönben sosem
tudtam volna lerázni a fickót.
-Hát legyen, akkor
megküzdünk érte!-vágta a földbe a fejszét-Mint férfi a férfival!-nézett
rá kihívóan, csapattársam meg csak felvonta a szemöldökét, majd
elengedte a vállaimat és feltartotta mindkét kezét.Egy pillanatra
lecsukta a szemeit, majd hosszasan kifújta a levegőt és hirtelen
Viktorra nézett.
-Gin!-mondta ki a sárkánya nevét, mire a
fenevad életében először azonnal cselekedett a hívásra és Viktor felé
vette az irányt, miközben hangos morgást hallatott.Nem tudtam, hogy mit
tervez, de nem számítottam semmi jóra, hogyha a sárkányát is bele
kellett vonnia.
/Ken/
Gin megindult a
férfi felé és itt már el is könyvelhettem magamnak a győzelmet, hiszen a
sárkányomat ismerve addig nem fogja békén hagyni a fickót, amíg nem
végzett vele.Persze nem akartam megölni, ezért is fogom leállítani,
mielőtt még magamra haragítanám a falut, akik most némi ijedtséggel az
arcukon nézik végig a jelenetet.Shane szerencsére nem látta, hogy mit
csinálunk, mert ha észrevette volna, akkor nekünk annyi.Tudom kicsit
fura, de ha tényleg ideges, akkor jobb elkerülni vagy minden egyes kis
szavát teljesíteni, mert ha nem teszed, akkor képes arra, hogy
megöl.Hallottam róla a pletykákat és inkább nem akarom kipróbálni.A
szőkeség egyre inkább csak hátrált a megvadult sárkánytól és látni
lehetett rajta a félelmet, ahogy minden egyes pillanatban egyre jobban
fél a felé közelítő sárkánytól.Gin a következő pillanatban letiporta a
földre és elkezdte összegyűjteni a gázt a szájában, hogy utána nyugodt
szívvel végezhessen a férfival, de mielőtt még megtehette volna,
leállítottam mire egy bosszús tekintetet kaptam tőle, majd felháborodva a
háttérbe húzódott.Közel sétáltam a földön fekvő szőkeséghez, majd az
egyik lábamat a mellkasára helyeztem és rámosolyogtam.
-Úgy
tűnik én nyertem.-mosolyogtam még mindig, majd hirtelen komolyra
váltottam-Most pedig válaszolsz pár kérdésre, ha nem akarsz
sárkányeledel lenni.-tapostam meg még jobban, mire kicsit elhúzta a
száját, majd bólintott.
Mire felnéztem Shane már ott állt
előttem és dühösen méregetett végig, míg én kínosan megvakartam a
tarkómat és egy kicsit felröhögtem.Felsegítettem a fickót, akiről
kiderült, hogy Viktornak hívják, majd a két törzsfővel együtt bementünk a
nagycsarnokba és egy, a miénknél nagyobb térképet terítettünk ki az
asztalra.Mivel még mindig Anna keresése miatt vagyunk úton, ezért
alaposan kikérdeztük az embereket, hogy láttak-e mostanában egy fehér
éjfúriát erre repülni, de Viktor nem tudott válaszolni a másik két
törzsfő pedig elmondta, hogy nemrégiben láttak elrepülni egy szélsebesen
száguldó sárkányt, aki cipel valamit, de sosem gondolták volna, hogy
egy embert ejtett fogságba, ezért nem is nagyon törődtek vele.Kaptunk
pár információt, hogy szerintük hova vihették Annát, majd megmutatták a
helyeket a térképen is és közölték, hogy mivel kell vigyáznunk.A
szigetekről is adtak néhány részletes beszámolót, miszerint hol vannak
elrejtve a csapdák és hol találhatunk még elszórtan lakosokat, akik
talán tudhatnak valamit.Azonban volt egy ködös sziget is jelölve a
térképen, amit nem nagyon akartak megemlíteni, de engem még is nagyon
zavart, hogy az sosem jön szóba.Megvártam amíg elmondják a véleményüket,
majd kérdően mutattam rá a szigetre, ami a többiek érdeklődését is
felkeltette.A három férfi összenézett és egy közös bólintást követően a
sziget főnöke mesélni kezdett.Azt mondta, hogy erre a szigetre már
évezredek óta nem merészkedik senki, mivel régen rengeteg éjfúria volt
ezen a környéken, akik mindig elhurcolták ezeket az embereket és oda
vitték őket.Azonban nem tértek vissza soha többé, kivéve egy embert,
akinek az egyik keze és a fél arca lett oda a sárkányoktól.Azt
állította, hogy abban a fészekben van valami nagy, amivel soha senki nem
akar találkozni, aki ha a szemedbe néz, egyből meghalsz.Egy olyan
sárkányról beszélt akiről még soha senki nem hallott és miután elmesélte
nekik, hogy milyen is volt ez a fenevad, az emberek annyira megijedtek
tőle, hogy már a puszta elképzelésétől is féltek az emberek.
-A
férfi állítása szerint hatalmas volt és a lávából emelkedett ki.Óriási
testéről pedig csak úgy folyt le a vér, aztán amikor kinyitotta a
szemeit szinte a halállal találta szembe magát, bele nézett, de a
sárkány szemei annyira feketék voltak, hogy magát a poklot látta meg
benne!-mesélte az öreg férfi, mire mindannyian összenéztünk, miközben
azon gondolkodtunk, hogy vajon normális-e vagy sem...Nem tudom, hogy
miért, de nekem nagyon is felkeltette az érdeklődésemet ez a sárkány és
minden áron meg akartam tudni, hogy még is mi az ami olyan félelmetes
lehet benne.Ha olyan félelmetes és erős volt, akkor csak túlélte
ezidáig.A sárkányok úgy is túl fogják élni az embereket, ezek a lényák
ezer évekig is elélnek...
Már este
volt, de mi még mindig fent voltunk és nagyban beszélgettünk egy kisebb
tűz mellett.Éppen valami régi és vicces történetünkről volt szó, amire
boldogan emlékeztünk vissza, de vezérünket még ez sem hatotta meg.A nagy
nevetést hirtelen befejeztem és unottan tekintettem rá, mire felvonta
az egyik szemöldökét.
-Ne vágj már ilyen képet!Legalább
most ne gondolj rá, amikor éppen nosztalgiázunk!-szóltam oda neki, mire
összehúzta szemeit és elfeküdt.-Menthetetlen vagy...
-A
nosztalgiának ő is a része.Minden egyes kis dologban ott volt
velünk.-mondta monoton hangon, mire sóhajtottam egyet, majd felhoztam
neki azt a dolgot amivel az előző mondandóját megcáfolhattam.
-Ez
nem igaz.Amikor nekiláttunk a sárkánylovaglásnak akkor sem volt
ott.Nélküle kezdtük el és nélküle folytattuk, ezt te is tudod.Lásd be
háttérbe szorult, amióta megvannak a sárkányaink.-kezdtem mutogatni a
kezeimmel is, de az arcán csak egy fintor futott végig, majd idegesen
felállt és megragadta a felsőmet, hogy utána dühösen az arcomba másszon.
-Fogd
már be!Épp ez az ahol az egészet elrontottuk, te kis taknyos!Nézz
körbe!Nézd meg az arcukat!Látod valamelyiken is, hogy hiányolják az
egykori barátjukat, ha?!-ordibálta, mire a többiek is kezdtek észhez
térni és félve ültek fel, míg én alaposan megnéztem az arcukat.Ez
igaz...Csak azért vagyunk most itt vele, mert nem akarjuk hogy bármi
hülyeséget is csináljon.Nem akartuk, hogy minden nap halálfájdalmas
képpel járkáljon közöttünk, ezért segítünk neki.
-Héj
fúik!Elég lesz...-választott szét minket a lovas, majd mindketten
visszaültünk a helyünkre, de mégsem szakítottuk meg a szemkontaktust,
így mindenki tisztán láthatta a köztünk lévő feszültséget.-Fejezzétek
be, ennek így semmi értelme nem lesz.
-Annak sincs
értelme, hogy úgy próbálsz nekünk segíteni, hogy még az arcodat se
látjuk, mellesleg egy idegentől kell még azt is megtudnunk, hogy fiú
vagy-e vagy lány.-nézett rá a szeme sarkából Shane, mire én is vetettem
felé egy mérges pillantást.
-Még szép, hogy lány vagyok,
még is mit hittél?-kérdezte kicsit felháborodottan, mire vezérünk arcán
egy halvány mosoly futott végig és egy kicsit felé fordította a
tekintetét.
-Bocs, de nem igazán lehetett rólad
megtudni.-felelte, mire a lány értetlenül nézett rá, majd amikor leesett
neki, fülig vörösödött, de ugyanakkor mérges is volt rá, amiért
ilyeneket mert mondani róla.Egy pillanatra már felcsillantak a szemeim,
hátha kicsinálja őt a csaj, de elkapta a kezét és figyelmeztetően
rápillantott, mire új társunk lenyugodott.
-Minden esetre
igaza van...-szólalt meg és elkezdte kicsatolni a maszkját, mire
mindannyian ránéztünk.-Nyugi van, csak lazábbra vettem, mert egy kicsit
szoros volt.A lényeg az, hogy a vezéreteknek igaza van.A
viselkedéseteket elnézve nem igazán törődtetek Annával, míg ő minden fél
napját vele töltötte.Amióta összeállt ez a kis társaságotok, figyellek
titeket szóval tudom.A legjobb barátok voltatok, de az, hogy
sárkányaitok lettek, mindent elrontott.Azt hittétek, hogy ezzel jobbak
vagytok mint bárki más, de megfelejtkeztetek a legfontosabb dologról,
ami az egyik barátotok volt.-magyarázta miközben egyre inkább azon
gondolkodtam, hogy ki lehet a maszk alatt.Ránéztem a többiekre és Kira,
valamint Beatrix arcán láttam, hogy valamit sikerült megmozdítania
bennük, míg nekem ugyan az maradt a véleményem.Semmi bajom Annával, de
ha egyszer egy olyan sárkány rabolta el mint amiket mi beszelídítettünk,
akkor meg miért hajtjuk ennyire magunkat?Tudjuk, hogy az éjfúriák a
legveszélyesebb vadállatok és még is azért törtetünk, hogy megmentsünk
valakit, aki mostanra már nem is biztos, hogy él?Nem tudom, hogy vannak
ezzel, de nekem nem igazán tetszik ez a dolog.
-Ken...ha
maradt még benned valamennyi abból a barátságból, akkor segíts
megkeresni őt, de ha nem, akkor még ma este menj vissza a szigetre és a
továbbiakban gondoskodj arról, hogy soha többé ne kelljen látnom
téged!-ahogy ránéztem, szinte megfagyott bennem a vér.A tekintete fagyos
volt és a tűznek köszönhetően az arckifejezése is a lehető
legrémisztőbb volt.Ha nem ismerném, akkor tuti azt hinném, hogy meg akar
ölni vagy, hogy nem is emberi lény, hanem valami démonszerű dolog, de
mivel ismertem, ezért tudtam hogy sajnos amikor ideges, akkor nyugodtan
mondhatom rá, hogy maga az ördög van előttem.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése