/Kira/
Beatrix már egy ideje
nem tért vissza és ez kezd gyanús lenni.Sosem megy el ilyen hosszú
időre, csak ha valami távoli helyet kell felderítenie, de erre most nem
kapott utasítást.És ami a legfurcsább, hogy Jerome épp most tért vissza
nélküle.Mindannyian összenéztünk és már nyeregbe is pattantunk és
követni kezdtük a sárkányát.Olyan gyorsan száguldott, hogy már mind
elfeküdtünk a sárkányokon a légellenállás csökkentése érdekében.Még most
is képtelen vagyok felfogni ezeknek a lényeknek a
gyorsaságát.Egyszerűen hihetetlen.Horizon szerintem még életében nem
igyekezett a repüléssel, hogy lépést tudjon tartani valamelyik
fajtársával, de sikeresen megoldotta.Egy számunkra ismeretlen szigeten
találtuk magunkat és láttuk, ahogy Beatrixot megkötözve viszik be egy
barlangba amit több ember is őriz.Gyorsan kettéváltunk és körberepültük a
szigetet, hogy keressünk egy másik bejáratot, de sehol sem találtunk.A
hegy tetején megbeszéltük, hogy mit fogunk csinálni, miszerint nekem és
Kennek jelenetet kell rendeznie az őrök előtt, miszerint hajótöröttek
vagyunk és egymást hibáztatjuk, ezzel elterelve a figyelmüket.Amíg mi
veszekszünk, addig Shane és Sigrit belopóznak a sárkányokkal, míg a
mieink kicsit távolabbról figyelnek minket, ha el akarnának kapni az
őrök.
-Ezt nem hiszem el,
mégis hogy gondoltad ezt?!-haladtunk az őrök felé-És nézd meg itt sincs
senki!Szerinted honnan fogunk segítséget kérni, ha?!
-Úgy mondod, mintha te
olyan ártatlan lennél az ügyben!Nem is tudom ki hozott kék levendulát a
hajóra és vonzott oda egy forrkatlant!-tárta szét a karjait.Meg kell
hagyni, nagyon jól játssza a szerepét.
-Oh, szóval most engem akarsz hibáztatni?!-tettem csípőre a kezemet és az egyik szemöldökömet felvonva néztem rá.
-Mert látsz itt valaki
mást rajtunk kívül?Fogadd el, hogy a te hibád miatt kötöttünk ki itt a
senki szigetén!-a szemem sarkából láttam, ahogy az őrök felénk jönnek,
majd összeráncolt szemöldökkel néznek ránk.
-Elnézést, de megtennék,
hogy nem ordibálnak?Ez egy magánterület eleve, szóval itt se kéne
lenniük.-magyarázta az egyik köpcös férfi, mire mindketten felé
fordultunk.
-Nagyon sajnálom, csak
tudja egy forrkatlan elpusztította az egész hajónkat és itt kötöttünk
ki.Esetleg nem tudnának segíteni?-ekkor Sigrit és Shane belopózott a
barlangba a sárkányaikkal együtt, mi pedig tovább folytattuk a
beszélgetést az őrökkel, egészen addig amíg ki nem jöttek Beatrixszal az
oldalukon.
-....és ha megérkeztek
oda, akkor keressenek fel egy izmosabb alkatú, fekete hajú és hatalmas
szakállú férfit, általában a kikötőben van és ő szívesen vállal
fuvarokat.Esetleg most átvihetném magukat a szigetre, ha
akarják.-ajánlotta fel, mi pedig kedvesen elmosolyodtunk.
-Köszönjük, de igazán
nincs rá szükség.-hirtelen behúztam egyet a fickónak, amitől hátraesett,
majd a társai is megpróbáltak minket megtámadni, de visszavertük őket
és a sárkányaink már rohantak is felénk, hogy futás közben gyorsan rájuk
tudjunk szállni és elrepülni.A többiek már a sziget túlsó oldalán
vártak minket és amint megpillantottak minket, egy nagy mosoly jelent
meg az arcukon.Ken azonnal Beatrix arcát kezdte el fürkészni és szép
lassan közelebb repült hozzá.Komolyan nem értem, hogy miért nem lépnek
már valamit egymás felé...Szerintem összeillenek.
Az út további részében
elöl repültem Shane mellett és azt tárgyaltuk, hogy melyik szigetet kéne
most átnéznünk, de mindketten másik irányba akartunk menni.Mivel a
csapat együtt a legjobb, ezért nem válhattunk szét ilyen nagy távolságra
és Sigritre kellett hagynunk a választást.Kicsit meglepődött, amikor
megkérdeztük, de ő egy harmadik szigetet választott, ami szerinte
esélyes lehet, majd elkérte a térképet és hosszas tanulmányozásba
kezdett.Menet közben egy kicsit hátrébb csúsztatta magát az ülésen és
elővett egy szénceruzát amivel egy szigetet rajzolt a térképre, meg az
egyik sarkába valami füst szerű dolgot ábrázolt.Mikor megkérdeztem, hogy
miket rajzolt fel, elmondta, hogy hiányzott egy sziget a térképről és a
hatalmas ködöt is felrajzolta, mivel tudja, hogy az ott van, de még
soha senki nem tudott átjutni rajta és nem is nagyon mertek a közelébe
menni.A mondák szerint nagyon sok sárkány van és ahogy beszélik, ott él a
hatalmas vörös halál nevű sárkány.Személy szerint én még nem hallottam
róla, de ha már így nevezték el, akkor biztos hogy van valóság alapja a
dolognak.
/Anna/
Kint álltunk egy nagy
réten, immáron egy felnyergelt Yukival és a többiek várakozóan néztek
rám, én pedig a sárkányra, aki csillogó szemekkel nézett hol a szemembe,
hol pedig a kezemre.Igaz is, azt a feladatot kaptam, hogy szép lassan
hozzá kell érintenem a kezemet, de egyszerűen nem megy.Persze már
érintettem sárkányt, de az csak akkor volt, amikor valamelyiket fel
kellett képelnem, most pedig a bizalmam jeléül kéne megtennem, ami
valljuk be nem annyira igaz.Azt már tudom, hogy a sárkány nem akar
megölni, mert akkor már rég megtette volna, de még is csak egy
vadállat.Ha meg is érintem, akkor a következő az lenne, hogy óvatosan
szálljak fel a nyeregbe, ami eleve rémisztően hangzik, hogy én odafent a
magasban legyek.Nem mintha félnék a magasban, de ez egy sárkány,
hatalmas szárnyakkal, mindenféle kapaszkodó nélkül.Jó, ott van a nyergen
egy kisebb, de azzal nem sokra megyek.És valamilyen oknál fogva még is
közelebb viszem hozzá a kezemet, mire ő óvatosan odahelyezi a fejét és
pár pillanatot vár, majd rendesen hozzám dörgölődzik.Nem tudom, hogy mit
is éreztem akkor, de a szívem kétszer olyan gyors tempóban kezdett el
verni és egyszerűen nem tudtam eltüntetni a mosolyt az
arcomról.Leguggoltam hozzá és arcát két kezem közé fogtam, majd
átkaroltam a nyakánál ő pedig egyik mancsával karolt át a hátamnál.Te jó
ég, egy sárkánnyal ölelkezek!Ha valaki pár napja, inkább órája azt
mondja nekem, hogy meg fogom tenni én biztos, hogy a képébe röhögtem
volna, de most meg.Lássanak csodát, tényleg megtörtént!
Egy tapsvihar hangzott
fel, majd kaptam is a következő vezényszót és a lehető legóvatosabban
szálltam fel a fehér fúria hátára, aki kicsit megrázta magát az
ismeretlen érzéstől, de pár pillanattal később már mosolyogva tekintett
vissza rám.De ekkor egy gondolat futott át rajtam...Így már nem térhetek
vissza a faluba.Sárkány háton kissé furcsa ábrázatot keltenék és a
törzsfő is egyből kitagadna a szigetről, nem beszélve arról, hogy
bizonyára vadászatot indítana ellenem.Shane-ről nem is beszélve.Szinte
már látom magam előtt a csalódott tekintetét, ahogy szép lassan undorrá
változik és a lehető leghamarabb elkap minket.
-Jól van, leszállhatsz.A
repülést csak holnap kezdjük el, addigra lehetőleg már kész lesz a
felszerelésed is.-jött felém a csapat vezetője, mire egyből felé emeltem
a tekintetemet.-Ma még beavatunk pár sárkánylovasos titokba.
-Miféle titkok?-érdeklődtem, mire egy mosoly futott át az arcán.
-Például, hogy melyik
szigeten kik a lovasok, hol vannak szövetségeseink és, hogy hol van az
alfa éjfúria.Én mondom neked az a sárkány maga a kincs!Én lennék a
világon a legboldogabb ha megkaphatnám akár élve, vagy halva!-nézett az
égre, de a következő pillanatban megugrott, ugyan is Yuki eléggé
rámordult a kijelentése miatt és majdnem a földre taszította, de
visszafogta magát.-Te is gyönyörű sárkány vagy, ne aggódj, de kevesebbet
érsz mint az alfa társad.
Fehér éjfúriám egyre
mérgesebb volt és morgása is egyre inkább hangosabbá vált, mígnem
pupillái egy igen vékonyka csíkra húzódtak össze és úgy nézett rá az
előtte álló fiúra, aki óvatosan hátrálni kezdett, míg sárkányát maga
mellé utasította.Már kezdtem félni, hogy sárkányom megtámadja őt, de
helyette csak megrázta fejét és gyorsan hátat fordított, majd
felszállt.Szinte sokkot kaptam és görcsösen kapaszkodtam a nyakába,
olyannyira, hogy ujjaim vége már fehérré váltott és fölötte pirosan
tündökölt a bőröm, míg a testére teljesen rá voltam hasalva.Nem csak
nekem, hanem Yukinak is szokatlan volt, ezért össze-vissza röpködött,
néhol megdobva engem, mintha csak le akarna rázni magáról.Mi van, ha
tényleg ezt akarja?Óvatosan kinyitottam a szemem és szép lassan
elengedtem a nyakát, mire zuhanni kezdtem lefelé, ő pedig riadtan
tekintett utánam és zuhanó repülésben indult meg értem.
Nagy nehezen meg tudtam
benne kapaszkodni, de így is jó párszor csak egymásnak csapódtunk, aztán
valahogy még is sikerült és most már biztonságban állok a szigeten a
többiek pedig gyorsan hozzám rohantak.
-Te normális vagy?Még is
hogy gondoltad, hogy elengeded?-nézett végig rajtam a csapat vezetője,
de valamiért csak mosolyogni tudtam.Felhúzta az egyik szemöldökét és
válaszokat várva nézett rám.
-Nem tudom...De most így
utólag, elég izgalmas volt.-feleltem és megsimítottam a hozzám bújú
éjfúriát, mire elkezdett valami furcsa doromboló hangot kiadni.Egész
aranyos egy állat és bár csak rövid ideje tekintem a társamnak, már
egész jól megszoktam.Ha lehet úgy fogalmazni, már érzek iránta
valamiféle köteléket.
-Te se vagy teljesen
normális...-szólalt fel Charlotte.-De ne aggódj, minket nem zavar.-ekkor
egy rettenetes rém szállt a vállára és az apró lábaira rá volt csatolva
egy üzenet, amit ki is nyitott, majd mosolyogva rám nézett-Oké, kész is
van a csapat ruhád.Gyere!-ragadta meg a kezem és már húzott is maga
után, meg se várva a válaszomat.A szigeten mint kiderült egy igen népes
és modern falu is van, ahol az emberek először kérdően néztek rám, de az
utánam rohanó fehér éjfúria láttán mindannyiuk arca mosolygósra
váltott.Nem értettem az emberek viselkedését, de úgy voltam vele, hogy
majd úgy is kapok választ, tehát nem kérdeztem semmit.
Egy kis kunyhóba
rángatott, ahol egy idősebb hölgy fogadott minket és hátraszólt a
fiának, aki csak egy hangos kiáltással jelezte, hogy mindjárt hozza a
ruhát, csak még igazít rajta.Egész végig úgy éreztem, mintha figyelne
valaki, ezért óvatosan körülnéztem a lakásban és mire újra a nő felé
fordítottam volna a figyelmemet, már egy vérvörös szempár fürkészte a
tekintetemet és bosszúsan fújtatott egyet.Szürke alapon, fekete
pikkelyek futottak végig a fején, a hátán és a farkán, ami eléggé jól
nézett ki a szemeivel együtt.Nem sokáig foglalkozott velem, ugyan is
meghallotta a lépteket a másik szobából, majd az ajtó nyitódáskor
elállta az utat, amíg gazdája oda nem dobott neki egy halat.Mikor
megláttam a fiút egy pillanatra elállt a lélegzetem...Pontosan olyan,
mint Shane, csupán a szemszínük különbözik és az arcán van két csúnya
heg.Egy ideig még néztük egymást, majd szép lassan felém lépett és
átadta a ruhákat, de még ekkor is hosszasan méregetett, mintha ő is
ismerősnek találna.És most, hogy belegondolok...Tudom is, hogy ki ő
valójában.
-Chris?-tettem fel neki a kérdést, mire tekintete egyből meglágyult és ezerwattos mosolyt intézett felém.
-Anna, ha nem
tévedek.-mosolygott továbbra is, mire egy aprót bólintottam.-Bárkire
számítottam volna az öcsém sárkánylovas csapatjából, csak rád nem.Mikor
vettek be?
-Milyen csapat...?-kérdeztem vissza értetlenül, mire Charlotte felsóhajtott és egy lapos pillantást küldött Chris felé.
-Ezt egy kicsit később
akartuk neked elmondani, de a barátaid akik mindig leléptek nélküled
valami hülye kifogást találva, igazából sárkánylovasok és mindannyian
éjfúriákkal rendelkeznek.-vázolta a helyzetet, majd oldalra nézett
gyerekkori játszótársamra.-De mint mindig, ez az idióta előbb mondja el a
dolgokat.Mi pedig fel akartunk rá készíteni lelkileg.
-Még szép, hogy
elmondta...-ráncoltam össze a szemöldökömet és éreztem, hogy egyre
idegesebb leszek.Tehát ezért mentek el mindig nélkülem...Nem akarták,
hogy tudjak róla, mert azt hitték úgy is elmondanám a törzsfőnek.-Egy
nyerget is kaphatnék?
-De határozott lett
hirtelen valaki!-mosolygott Chris és visszament az előző szobába, majd
egy nyerget szerelt fel sárkányomra és a sajátjára is, utána pedig
szépen kitessékelt az ajtón és gyorsan elmagyarázta az
alapokat.Mindegyiket teljesítettem és megkezdtem a sárkánnyal a
felszállást.Még most is megdobott párszor, de már sokkal jobban tűrte a
dolgokat.Igazából nem sok dolgot kell csinálnom, csak kapaszkodnom, és
utasításokat kiadni a sárkányomnak, hogy merre menjen, onnantól pedig az
ő dolga.Először csak lassan repültünk, majd amikor úgy érezte Chris,
hogy egy picit gyorsíthatunk, előre döntötte a sárkányát, aminek
köszönhetően zuhanó repülésbe kezdtek és hátrafütyült az enyémnek, aki
kötelességtudóan követte.Picit félelmetes volt, de akkor is jó érzéssel
töltött el.Repültünk sziklások között, egészen fel a felhőkig, a sárkány
hátán ülve hagytuk visszazuhanni magunkat, de a kis szórakozásunk csak
estig tartott.Mikor besötétedett, leszálltunk egy szigetre és az egyik
sziklaszirten üldögélve nézegettük a csillagokat és beszélgettünk.
-Öhm...Tudom nem illik
megkérdezni, de mi lett az arcoddal?-tettem fel neki a kérdést és közben
próbáltam a szemeit fürkészni, amiben jelen pillanatban gyönyörűen
meglátszódtak a csillagok.
-Ja, ez!-érintette hozzá
a kezét.-Azt hittem már tudod, de az öcsém nem mindig az a nyugodt
ember.Mikor közöltem vele, hogy elhagyom a szigetet, eléggé dühös lett
és veszekedni kezdtünk, majd átfordult az egész verekedésbe, az ő kezébe
pedig kés került.Persze ez már nagyon régen volt, csupán a hegek
maradtak meg...-mondta és egy ideig még előre nézett, majd felém
fordította a tekintetét.-Még mindig szereted az öcsémet, nem igaz?
-Azt hiszem...Jelen
pillanatban rettentő dühös vagyok rájuk, amiért nem mondták el, hogy
sárkányaik vannak.Ha bebizonyították volna nekem, hogy tényleg lehetnek a
barátaink, akkor nem szóltam volna róla semmit, meg egyébként is a
barátaim, nem lett volna szívem beköpni őket.-hajtottam le a fejemet, de
ő csak egy ujjal az állam alá nyúlt és maga felé fordította a
tekintetemet, majd egyre közelebb hajolt és tekintete folyamatosan az
ajkaimon pihent.A jobb kezem azonban egyből reagált és egy jókora pofont
lekevertem neki, amiért megpróbált megcsókolni.-Biztos, hogy
nem!-álltam fel és már a sárkányom hátára is ültem, hogy vissza mehessek
a szigetre.