/Ken/
És kis kalandunk
hősszerelmese újra akcióba lendült.Az este folyamán egy rettenetes rém
szállt le hozzánk és addig rikácsolt amíg fel nem keltett minket az
álmunkból, csak azért, mert hozott egy üzenetet Shane-nek.Na igen, de
ebben az üzenetben is csak annyi volt, hogy találkozni akar vele valaki
egy három szigetnyire lévő faluban, szóval még reggel korán is kellett
kelnünk, hogy oda érjünk a megadott időre.Csodálatos élmény,
mondhatom.Ráadásul az üzenet óta Shane tekintete teljesen elsötétült és
szerintem bármelyik pillanatban készen áll arra, hogy kinyírjon valakit.
Kicsit leszakadva tőle,
hátul hallgattam a többiek beszélgetését, ami kezdett vitába átmenni, de
valamiért nem foglalkoztam vele.Ez a többieknek is feltűnt, ezért
megpróbáltak belevonni a beszélgetésbe, csak hogy eleve nem volt jó
napom, ezért szépen elküldtem őket egy kicsit melegebb éghajlatra, hátha
ott jobban érzik magukat.Utasítottam Gin-t, hogy gyorsítsunk amit most
meg is tett, majd elkezdtünk mindenféle mutatványokat végrehajtani a
levegőben, egy kis feszültség levezetés képpen.Most az egyszer kedves
sárkányom nem akart levetni magától, amit meg is köszöntem neki, majd
jutalomként adtam neki egy halat, mire csak egy jóleső morgás volt a
válasz.Újra hátradőltem és bevártuk a többieket, de még mindig nem
szóltam hozzájuk.Egy részt Shane annyira árasztja az emo adást, hogy
átragad rám is és elveszi a hangulatomat, másrészt pedig nincs kedvem
beszélgetni.De, hogy ne legyen egy kicsi nyugtom se, valakinek muszáj
volt átugrania a sárkányomra és leült mögém és a fejemet az ölébe
emelte.
-Mit szeretnél
asszony?-kérdeztem, ki se nyitva a szememet, hiszen már nagyon is jól
ismertem az illatát, így nem volt rá szükség, hogy tudjam.
-Az asszonyod tudni
szeretné, hogy mi a bajod...Történt valami?-kérdezte és elkezdte
simogatni a fejemet, ami egész jó érzéssel töltött el.-Tudod, hogy nekem
elmondhatod!
-Az uradnak biztos az a
baja, hogy fel kellett kelnie amikor olyan édesen aludtatok
együtt!-repült mellénk Kira, mire hajlandó voltam kinyitni a szememet,
de így is csak egy szemforgatásra telt.Inkább felültem és vetettem pár
lapos pillantást a lány felé aki inkább feltartotta a kezét és elrepült
mellőlünk.Már épp jeleztem volna Beatrixnak is, de legnagyobb
meglepetésemre nyomott egy puszit az arcomra, majd ment is
magától.Meglepetten néztem rá, de ő csak a mi magasságunkba repült és
egy szívet mutatott a kezével, majd kacsintott és megkezdtük a
leszállást arra a bizonyos szigetre.
Egy egész kicsi
szigetről van szó, de még így is elfértünk rajta a sárkányokkal és egy
jó húsz méteres táv volt köztünk és a két sárkánylovas között.A bal
oldali minden bizonnyal egy lány lehet, viszont az ő sárkányát nem
látom, a mellette álló fiú pedig már ismerős számomra.A sárkánya ugyan
úgy éjfúria, mint a miénk, alapon szürke színben, vérvörös szemmel és
fekete pikkelyekkel.Azt meg kell mondani igen szép példány volt.A fiú
közelebb jött, míg a lány továbbra is ott állt, csupán megigazította a
maszkját és a kapucniját aminek köszönhetően nem ismertük meg és
lefoglalta a sárkányt.Néha-néha hátrapillantott ami kezdett gyanús
lenni, ezért a többiekkel elkezdtük kémlelni a terepet, hátha egy
rajtaütésről van szó, de nem volt semmi.Csupán egy süvítő hangot
hallottunk a víznél, de amikor lenéztem, nem volt ott semmi.Talán csak
egy dörgődob volt...
Shane és az alak eléggé sokat beszéltek, de látni lehetett a köztük lévő feszültséget.És most, hogy megnézem a fickót rá kell jönnöm, hogy nagyon is jól ismerem.Ez Shane bátyja, aki az egyik sárkány támadásnál a falu szeme láttára mentett meg egy sárkányt és repült el rajta.Azonnal ki lett tagadva a faluból és a családból...Most viszont így értelmet nyer, hogy miért pont sárkánylovasokkal találkozunk és most már azt is értem, hogy miért volt ismerős az a sárkány.A sziget szélén elkezdtem közelebb sétálni a lányhoz és a sárkányhoz, de ekkor valami megakadályozott.Még egy éjfúria.Még, hogy kihaló félben vannak!Hófehér volt, narancssárga szemekkel és ahogy elnézem az egyik legmérgesebb sárkány lehet a világon.Hangos morgásba kezdett és egyik szárnyát kitárta oldalra, hogy még véletlenül se tudjak a lány közelébe menni, majd lassú léptekkel közelített felém.Gin amint felfigyelt a dologra, már szaladt is felém és engem átugorva esett neki az éjfúriának.
Shane és az alak eléggé sokat beszéltek, de látni lehetett a köztük lévő feszültséget.És most, hogy megnézem a fickót rá kell jönnöm, hogy nagyon is jól ismerem.Ez Shane bátyja, aki az egyik sárkány támadásnál a falu szeme láttára mentett meg egy sárkányt és repült el rajta.Azonnal ki lett tagadva a faluból és a családból...Most viszont így értelmet nyer, hogy miért pont sárkánylovasokkal találkozunk és most már azt is értem, hogy miért volt ismerős az a sárkány.A sziget szélén elkezdtem közelebb sétálni a lányhoz és a sárkányhoz, de ekkor valami megakadályozott.Még egy éjfúria.Még, hogy kihaló félben vannak!Hófehér volt, narancssárga szemekkel és ahogy elnézem az egyik legmérgesebb sárkány lehet a világon.Hangos morgásba kezdett és egyik szárnyát kitárta oldalra, hogy még véletlenül se tudjak a lány közelébe menni, majd lassú léptekkel közelített felém.Gin amint felfigyelt a dologra, már szaladt is felém és engem átugorva esett neki az éjfúriának.
A nagy civakodásra a
testvérek is felfigyeltek, majd rohantak felénk, hogy hátha tudnak
valamit tenni, de mindkettőjük arrébb lett rúgva amire természetesen a
sárkányaik is felfigyeltek és ők is beszálltak a harcba, így már kettő a
kettő ellen volt.Mivel a fehér éjfúria megkezdte a tüzelést, gyorsan el
kellett hagynunk a szigetet így a többiek sárkányaira felszállva
mentünk távolabb.Várnunk kellett egy kicsit, mire mindannyian kifogytak a
lövésekből, de ezután felszálltak és a levegőben repkedtek tovább, néha
egymásnak ütközve és marcangolva egymást.Miközben Evil üldözte a szürke
sárkányt, az Tundráék felé repült és sikeresen lelökték a lányokat,
viszont Tundra természetesen a gazdája után repült, így nekem kellett
abba az irányba vinnem Beatrixot és Jerome-ot.Sikerült elkapnom a
kezénél, amit látott a fehér sárkány is és a tekintetéből ítélve azt
hittem, hogy meg fog támadni, amiért hozzá mertem nyúlni, de ehelyett
csak szélsebesen felénk száguldott, majd az utolsó pillanatokban
lefékezett és megvárta míg lovasa helyet foglal rajta.
-Huh...már azt hittem megtámad.-mondtam megkönnyebbülve, mire Beatrix csak mosolygott egyet és továbbra is a sárkányt néztük.
-Csak a lovasát
védte.-közölte, mire kicsit értetlenül néztem rá, ő pedig a sárkányra
mutatott.-Nézd!Teljesen szelíd.-a szemei most tényleg azt tükrözték,
hogy szelíd, de ez még nem terelte el a figyelmemet arról, hogy a
háttérben van Gin és igen dühösen közeledik feléjük.
-Vigyázz!-szóltam a
lovasnak, de csak Gin felé fordult és kitartotta a kezét, mire sárkányom
megállt és egy ideig nézte, majd óvatosan közelebb ment és
megszaglászta, majd odanyomta a fejét.-Bezzeg nekem nem
engedelmeskedik...
-Most, hogy ez a kettő
lenyugodott, meg kéne tárgyalnunk a dolgokat.-jelentette ki Chris és
vissza szálltunk a szigetre.Gin és a fehér sárkány elkezdtek megbékülni
egymással és eléggé jót játszottak.-Azért figyelj Yukira, hogy ne
okozzon több bajt!-szólt hátra a lánynak, aki csak bólintott egyet.
-Téged, hogy
hívnak?-kérdeztem, de nem válaszolt, csupán továbbra is maga elé nézett,
legalábbis gondolom, mert nem fordította felém a fejét.-Nem tudsz
beszélni?
-Nem fog
beszélni!Megtiltottam neki!-kiáltott hátra Chris.-Egyébként meg örülnék,
ha nem környékeznéd meg a menyasszonyomat!-erre a mondatra már a lány
is felfigyelt és a csizmájáról lecsatolta a kettő kiskést és mindkettőt
Chris felé hajította, de a sárkánya megmentette azzal, hogy szétlőtte a
tárgyakat.Kicsit furán néztem rá, majd közelebb mentem hozzájuk, hogy én
is halhassam a beszélgetést közöttük, de ekkor valami az eszembe
jutott.Ezek a mozdulatok...A csizmán lévő kések és a fehér sárkány...
-Megbocsájtana egy
pillanatra?-tettem fel a kérdést, mire biccentett én pedig azonnal
belesúgtam Shane fülébe az észrevételeimet.-Nem gondolod?
-Lehet...-gondolkozott el és elszántan nézett bátyjára.-Ki az a lány?
-Azt sajnos nem
mondhatom meg.-kapta meg a választ, mire már biztosak voltunk a dologban
és ő is ránk figyelt a háttérből, miközben felszállt a sárkányára.-Ha
pedig a lebukás közelében lenne...El kell menekülnie!-mondta jó hangosan
és már fel is szállt a sárkánnyal, Shane pedig rohanásba kezdett és
közben felugrott a sárkányára, majd már el is ment.
-Őt rátok
bízom!-kiáltott hátra, mi pedig üldözőbe vettük a testvérét, csupán egy
dologgal nem számoltunk és még az életünkben sem gondoltunk volna ilyen
dologra.Már a negyedik sziget mellett repülhettünk el, amikor is a
vízből hirtelen egy hatalmas sárkány bukott fel és rengeteg halat köpött
fel, mire oldalról több ezer sárkány indult meg és szinte mindannyian
majdhogynem leestünk a nyeregből.Szerencsére Chris sem tudott hova menni
így sikerült nyakon csípnem és a sárkányával együtt lenyomtam őket a
szigetre.De a furcsa dolgoknak még ekkor sem lett vége.Egy férfi jelent
meg kapucnival a fején és rácsos maszkban, fekete páncélos ruhában és
sárkánybőr köpenyben.A sárkánya egy villásfarok volt, fekete és szinte
már arany színben ami tiszteletet kívánt maga után.A férfi a kapucnija
után nyúlt és szép lassan leemelte magáról, mire mindannyian meglepetten
néztünk rá.
-James bácsi?!-tettük fel egyszerre a kérdést, mire a maszkot is levette és elmosolyodott.
-Sziasztok!-nézett végig rajtunk, majd a tekintete a sárkányainkra vándorolt.-Száműztetek titeket a szigetről?
-Nem..Igazság szerint nem is tudnak róla.-vakartam meg a tarkómat, majd újra a férfira néztem.-Uram!
-Mondjad Ken...-nézett rám egy pillanatra, majd az összes sárkányt megsimogatta.
-Annát...nemrégiben elrabolta a szigetről egy fehér éjfúria.Megtaláltuk őt, de meglépett előlünk és Shane utána eredt...
-Tudom, én küldtem érte a
sárkányt.És...Miért is ment utána a törzsfő fia?-nézett rám kissé
mérgesen.Azt hiszem megtaláltam az okot amiért Anna és Shane még nem
jöttek össze.
-Izé...Shane...Szereti a maga lányát...
-És ti kettesben
hagytátok őket?!-förmedt rám, de egyből el is fordult és lenyugtatta
magát.-Huhhh...kövessetek.Őt pedig,-nézett Chris-re -kötözzétek meg és
dobjátok a tengerbe.A sárkányát kössétek ki jó erősen.Nézzük meg mennyi
mindenre hajlandó a szeretett gazdiért.
-Nem fogjuk megölni!-szólaltam fel egyből mire kicsit felröhögött.
-Miért is nem?
-Mert nem vagyunk gyilkosok...
-Mindenkiben ott bujkál egy gyilkos...Csak felszínre kell hozni.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése